Potrebujete na jeseň schudnúť? Letné prázdniny sa skončili, blížia sa sviatky. Mnoho žien sa práve v tomto období snaží dostať do formy, schudnúť a žiť zdravšie.

Pokiaľ ste jednou zo žien, ktoré chcú schudnúť alebo jednoducho chcete začať so super zdravým plánom na jeseň, dnešný článok vám dá 5 jednoduchých tipov, ako začať ihneď.

Tip číslo 1: Začnite svoj deň tým, že si ráno zacvičíte

Neodkladajte cvičenie až po práci alebo na večer, pretože ho vynecháte, lebo vám „do toho niečo vošlo“ alebo sa na to jednoducho nebudete cítiť. Cvičenie, ako prvá vec, ktorú ráno urobíte, naštartuje váš metabolizmus do nového dňa, zrýchli trávenie (pomoc pri nadúvaní) a nabije vás energiou, ktorú by ste inak tak skoro nemali. Cvičiť po práci je v poriadku, pokiaľ máte pevný rozvrh, ale skúste ráno pred odchodom z domu urobiť aspoň niečo pre seba.

Tip číslo 2: Jedzte NG zeleninu, ako keby nič iné neexistovalo (NG = nízkoglykemická)

Jedenie zeleniny ako fazuľa, kel, špenát, brokolica, paprika, uhorky a zeler (samozrejme spolu s proteínmi) počas nasledujúcich pár týždňov tak často, ako sa len dá vám pomôže zhodiť pár kíl. Sú to jedlá plné živín, a pokiaľ budete popritom jesť proteíny, budete sa cítiť nasýtení a spokojní. Chuť na sladké jedlá plné sacharidov mnohokrát vychádza práve z jedenia týchto jedál. Zaradenie čo najviac NG zeleniny do vášho jedálnička vyvolá v tele zdravú reakciu, a tak vám pomôže obmedziť chuť na sladké.

Tip číslo 3: Zdvojnásobte príjem vody

Pitie vody je niekedy vaša najneobľúbenejšia činnosť. Nemá žiadnu chuť, chce sa vám z nej často na záchod a je ťažké pamätať si, že sa treba napiť. Znie vám to povedome? Namiesto sťažovania sa na to, sa jednoducho napite. Na osvieženie a odstránenie toxínov z vášho tela, ktoré vás robia unavenými a obéznymi, si ju ochuťte troškou citróna. Zapamätajte si, že čím častejšie chodíte na záchod, tým viac sa z vášho tela vyplavuje voda a nežiadúce toxíny.

Tip číslo 4: Pite maté alebo zelený čaj počas celého dňa

Maté je druh čaju, ktorý obsahuje prírodný kofeín a pomáha podporovať zdravý metabolizmus. Pokiaľ chcete dobrú, čistú energiu a posilnenie, ktoré vám pomôže zhodiť nechcené kilá, skúste vypiť aspoň 2 šálky maté alebo zeleného čaju každý deň. Pamätajte si, že piť kofeín je najlepšie pred poludním (alebo o niečo neskôr v závislosti od toho, ako vaše telo spracuváva kofeín), takže si budete môcť v noci dobre odpočinúť.

Tip číslo 5: Doprajte si dobrý a kvalitný spánok počas noci

Kvôli bláznivým hormónom, rušnému životu a málo času počas dňa, veľa z nás nemá dostatok spánku. Pokiaľ chcete byť zdraví alebo schudnúť, spravte s tým koniec. Spánok je absolútne nevyhnutný pre detoxikáciu vášho tela, a taktiež pomáha vytvárať hormonálnu rovnováhu. Skúste ísť do postele pred polnocou a spať počas noci aspoň 7 hodín. Pokiaľ nedokážete zaspať, skúste si spraviť kúpeľ s epsomskou soľou a 30 minút pred spaním vypnúť všetkú elektroniku. Po takomto oddychu sa budete cítiť svieži a plní energie. Navyše zistíte, že nie ste každú chvíľu hladní, a taktiež budete mať po jedle pocit sýtosti, a to len vďaka správnemu spánku (stály nedostatok spánku rozladzuje hladinu hormónov).

Teraz, keď máte týchto 5 tipov ako byť zdravší a ako zhodiť túto jeseň pár kíl, je načase začať tieto rady vykonávať! Začnite s jedným tipom každý deň počas nasledujúceho týždňa a uvidíte, ako sa budete cítiť! Uvidíte, že aj vďaka týmto malým a jednoduchým zmenám sa obvod vášho pása zmenší, budete sa cítiť živo a energicky a všimnete si, že sa cítite zdravšie.

Rate this post