Mnoho ľudí verí, že naklíčená zelenina a ovocie sú nezdravé, pretože uvoľňuje látky toxické pre organizmus. Aj keď to môže byť pravda pre niektoré druhy ovocia a zeleninu, nevzťahuje sa to na cesnak.

O nenaklíčenom cesnaku je známe, že pomáha znižovať hladinu cholesterolu, má pod kontrolou srdcové choroby, lieči rakovinu, kožné infekcie a pomáha pri upchatom nose. Naklíčený cesnak obsahuje úžasné zdraviu prospešné látky.

Podľa istej štúdie uverejnenej v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry, naklíčený cesnak má silnejšie účinky pre organizmus ako nenaklíčený. Naklíčený cesnak má v sebe maximálnu schopnosť pomôcť ľudskému telu.

Zaujíma vás, ako  pomáha? Naklíčený cesnak má tieto prínosy pre vaše zdravie:

  • Bojuje proti rakovine

Proces klíčenia v cesnaku stimuluje produkciu fytochemikálií,  ktoré majú úžasné vlastnosti, ako je schopnosť blokovať šírenie zhubných nádorových buniek  a inhibovať aktivitu karcinogénov v tele. Okrem toho, cesnak produkuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré sú veľmi užitočné pri veľkom množstve  voľných kyslíkových radikálov – jeden z hlavných dôvodov vzniku rakoviny.

  • Chráni srdce

Rovnakým spôsobom, ako fytochemické látky blokujú aktivitu karcinogénov, ale tiež zvyšujú aktivitu enzýmu a blokujú činnosť, ktorá vedie k tvorbe plaku – dôležitému faktoru pri vytváraní blokád v srdci. Pomáha chrániť srdce pred ochoreniami  a srdcovými infarktmi.

garlic with lemon

  • Zabraňuje krvným zrazeninám

Cesnak sám o sebe je bohatým zdrojom látok, ktoré zabraňujú tvorbe krvných zrazenín. Rovnako je nabitý dusitanmi – zlúčeninami, ktorá pomáha dilatovať  (rozšíriť) tepny. Zabráňuje vzniku mozgovej mŕtvice (ochorenie spôsobené tvorbou krvných zrazenín v cievach mozgu) www.ketodiet.sk. Pýtate sa ,či je cesnak najlepší prostriedok pri prevencií mozgovej mŕtvice?

No počas klíčenia  vzniká množstvo fytochemikálií  v strúčikoch cesnaku, pomáha zvýšiť nie len aktivitu už prítomných chemických látok v cesnaku, ale tiež blokuje aktivitu krvných zrazenín.

  • Pomáha predchádzať vráskam a predčasnému starnutiu 

Všetci vieme, že antioxidanty pomáhajú predchádzať predčasnému starnutiu v našom tele – hlavnou príčinou starnutia v našom tele sú voľné radikály. Ale podľa istej štúdie,  strúčiky naklíčeného cesnaku po dobu piatich dní majú najvyššiu antioxidačnú aktivitu – čo je elixír pre vaše telo. Nielen, že to, že zabraňuje tvorbe vrások, ale má potenciál na zastavení zhoršovania sa stavu orgánov.

  • Posilňuje imunitný systém 

Ak trpíte častým prechladnutím a kašľom alebo infekciami, mali by ste začať jesť naklíčený cesnak. To preto, že naklíčený cesnak po piatich dňoch klíčenia – dáva vášmu telu silnú dávku antioxidantov black latte recenzie. Tieto antioxidanty posiľňujú  ​​imunitný systém tým, že chráni práve tie bunky, ktoré zabíjajú baktérie pri infekciách. Takže, ak chcete zostať zdravý po celý rok, máte šancu – naklíčiť si cesnak.

  • Ako klíčiť cesnak

Dajte do malej sklenenej nádoby vodu, nepridávajte nič do vody a ponorte neošúpaný  cesnak  do nádoby. Nechajte nádobku s cesnakom na okennom parapete, kde sa dostane dostatok slnečného svetla. Nechajte ho tam päť dní a  uistite sa, že špička je ponorená do vody. Akonáhle je naklíčený môžete si umyť a jesť cesnak.

Rate this post