Keď sa povie liečivá sila rastlín, väčšinou si predstavíme nejakú bylinku z lúky alebo záhradky. Hit posledných rokov, rastlinný elixír s jedinečnými účinky na naše zdravie však vyzerá úplne inak – ide o mikroskopickú jednobunkovú sladkovodné riasu mene chlorella.

Možno už ste o tejto zázračnej sladkovodnej riase tiež niekedy počuli. Hovorí sa jej potrava budúcnosti alebo aj zelená krvinka. A nie je sa čomu diviť. Je až neuveriteľné, vzhľadom k svojej mikroskopickej veľkosti, akými schopnosťami disponuje. Stres, znečistené ovzdušie, ťažko stráviteľné potraviny. To všetko oslabuje náš organizmus. Chlorella umožňuje náš slabý organizmus nabiť novou energiou, dodať veľkú silu a pobije sa s množstvom nástrah, ktoré číhajú na každom kroku.

Chlorella je sladkovodná riasa žijúca na zemi milióny rokov, ktorá sa vďaka unikátnym účinkom na zdravie stala jedným z najpoužívanejších preparátov posledných rokov. Chlorella obsahuje celý rad vitamínov, minerálov, stopových prvkov a 60% obsahu tvoria bielkoviny. Chlorella zároveň obsahuje 19 aminokyselín, chlorofyl a je jedinečným komplexným prípravkom pre detoxikáciu organizmu, zlepšenie imunity a spomaľovanie starnutia.

A kde môžeme Chlorellu nájsť?

Chlorella pochádza z Taiwanu, kde je pre jej pestovanie ideálne počasie: teplo a slnko. Práve vďaka slnku má riasa vysoký obsah chlorofylu, čo dokazuje aj jej smaragdovo zelená farba. Chlorella potrebuje pre svoj rast čistú mineralizovanou vodu, čistý vzduch a dostatok svetla. Práve čistota vzduchu a vody je pre zdravý rast chlorelly nenahraditeľná. Chlorella je po ôsmich dňoch pestovania pozbierala a to za veľmi prísnych podmienok. Potom je veľmi šetrným spôsobom spracovania narušená jej pevná bunková stena tak, aby bola pre človeka čo najviac stráviteľná. Nakoniec sa spracúva do podoby tmavo zelených tabliet.

A kde môžeme Chlorellu nájsť?

Chlorella je vhodným každodenným doplnkom stravy pre zdravý životný štýl vďaka vysokému obsahu prirodzene hodnotných nutričných látok. Vďaka veľkému obsahu bielkovín a kvalitných esenciálnych aminokyselín je ideálny pri akejkoľvek redukčnej diéte alebo vegetariánskej strave. Chlorella je obzvlášť bohatá na lyzín, čo je aminokyselina, ktorá chýba v strave bohatej na biele pečivo a jej nedostatok sa môže prejavovať zníženou imunitou, tvorbou oparov, vyrážok, zápalov a ekzémov.

  • Chlorella stimuluje imunitný systém, chráni bunky pred účinkami voľných radikálov, spomaľuje starnutie a podporuje detoxikáciu organizmu. Chlorella obsahuje látku menom Sporopolleín, ktorá na seba dokáže nenávratne naviazať škodliviny z tela, aby potom mohli byť bezo zvyšku vylúčené stolicou.
  • Chlorella podporuje trávenie, zlepšuje funkciu čriev, má mimoriadny účinok na obličky, chráni srdce a cievy, znižuje hladinu cholesterolu. Vysoký obsah zeleného farbiva – chlorofylu – priaznivo pôsobí na detoxikáciu čriev, obmedzuje rast škodlivých baktérií a spoločne s vlákninou bunkových stien podporuje črevnú peristaltiku.
  • Najsilnejšou zložkou chlorelly je tzv rastový faktor CGF. Ide o zmes DNA, aminokyselín, vitamínov a ďalších látok, ktoré podporujú bunkový rast. Vďaka tomu posilňuje a omladzuje organizmus, podporuje regeneráciu pečeňového tkaniva, priaznivo ovplyvňuje hojenie rán.
  • Chlorella obsahuje prírodné antibiotikum chlorellín s výraznými antibakteriálnymi účinkami a na rozdiel od chemických antibiotík nepoškodzuje črevnú mikroflóru.
  • Z minerálov sú hojne zastúpené najmä horčík, železo (20 x viac železa ako špenát), zinok, jód, a vápnik (11 x viac ako kravské mlieko).

Dávkovanie

Priemerné dávkovanie chlorelly je 3x denne 5 a viac tabliet. Dávky je najlepšie rozdeliť do 3 dávok za deň – ráno, popoludní a večer napr 2 – 3 tablety na raňajky, 5 – 6 tabliet na obed a opäť 2 – 3 tablety na večeru. Chlorella je praktická svoju tabletovej formou a je vhodná na celodenné použitie. Buďte poctiví v užívaní a vytrvajte. Harmonizácia organizmu sa začína prejavovať až po treťom mesiaci užívania. Zároveň sa dá chlorella užívať aj povrchovo na rôzne poranenia, vyrážky atď.

Ak doplníte svoj stôl o chlorellu, uvidíte čo vaše telo urobí po doplnení toho, čo je mu prirodzené, ale doteraz mu to chýbalo.

Rozmýšľate o tom, ako si vylepšiť svoj jedálniček a pritom zdravo schudnúť nadbytočné kilá? Nechajte si poradiť od výživového poradcu . Podrobne zhodnotí váš spôsob stravovania, navrhne vám optimálny jedálniček s ohľadom na váš zdravotný stav a pomôže Vám celkovo zvládnuť všetky situácie, ktoré môžu nastať v období redukcie hmotnosti.

Rate this post