Všetci sme už videli reklamy: na obrazovku televízora alebo počítača príde nádherná žena v bikinách a začne rozprávať svoj úžasný príbeh o tom, ako schudla 25 – 45 kíl vďaka novému zázračnému lieku na chudnutie. „Nečakajte,“ hovorí, „objednajte ešte dnes!“

Aj keď zázračná pilulka roztápajúca nadbytočné kilá je určite lákavá, nová štúdia predložená Americkou marketingovou asociáciou (AMA) zistila, že aj napriek všetkej medializácii okolo liekov na chudnutie, môžu viesť ľudí k nárastu hmotnosti, nie k jej úbytku.

Pre štúdiu, ktorá bola uverejnená v časopise Journal of Public Policy & Marketing výskumníci umožnili prístup k miske s čokoládovými sušienkami dvom skupinám dobrovoľníkov a povedali im, že toho môžu zjesť toľko, koľko chcú. Predtým však jednej zo skupín povedali o novej pilulke spaľujúcej tuk, ktorá preukazovala silné účinky. Druhá skupina túto informáciu nedostala.

Výsledky štúdie ukázali, že skupina, ktorá verila v existenciu novej pilulky spaľujúcej tuk zjedla oveľa viac sušienok, než skupina, ktorá o pilulke nevedela. Niektorí z účastníkov údajne zjedli až 30 sušienok, protože verili, že potom pilulku dostanú. Podľa autorov štúdie, to dokazuje, že jedinci, ktorí potrebujú najviac schudnúť sa viacej spoliehajú na lieky na chudnutie, a preto si doprajú nezdravé jedlá.

Autori štúdie napísali: „Lieky ovplyvňujúce váhu, sľubujúce zníženie rizika nadváhy, môžu znížiť motiváciu spotrebiteľov k zdraviu prospešnému štýlu. Jednoducho povedané, načo vynakladať úsilie na vedenie zdravého životného štýlu, keď sa liek na chudnutie môže o tento problém postarať?“

Aby toho nebolo málo, mnoho liekov na chudnutie má potenciálne nebezpečné vedľajšie účinky – medzi inými aj akné.

Čo sa týka naozaj zdravého chudnutia, neexistuje žiadna „magická pilulka“ alebo „rýchle riešenie.“ Nie je to len o zhodení pár kíl: ak chcete trvácne výsledky, musíte zmeniť svoj životný štýl od základov. To znamená, že musíte vymeniť spracované potraviny za prírodné; celozrnné obilniny, organické ovocie a zelenina a zdravé bielkoviny, tuky a dobré sacharidy z prírodných zdrojov. Rovnako dôležité je aj pravidelné cvičenie a dobrý spánkový harmonogram.

Hoci neexistuje žiadne rýchle riešenie, niektoré potraviny navrhnuté prírodou pomáhajú zrýchliť metabolizmus¬ a spaľovať tuky. Jeden z príkladov je organický, extra-panenský kokosový olej, ktorý dokáže výrazne zrýchliť akýkoľvek plán na chudnutie – samozrejme pokiaľ je súčasťou zdravého životného štýlu, čerstvých, celozrnných potravín, cvičenia a dostatočného spánku.

Ak ste zistili, že ste už vyskúšali úplne všetko, a aj napriek tomu stále priberáte, pozrite si našu príručku možných dôvodov prečo to tak je. I keď chudnutie staromódnym spôsobom môže vyzerať ako otrava, je to odskúšaný, overený a bezpečný spôsob ako dosiahnúť ozajstné výsledky.

Rate this post